„Żabno pamięta” także z Łęgiem Tarnowskim

wpis w: Aktualności | 0

Gminne Centrum Kultury w Żabnie otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Niepodległa”. Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego jest jednym z partnerów tego projektu.

Program wspiera działania o charakterze kulturowym, artystycznym i edukacyjnym, przygotowujące do godnego celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji regionalnej, lokalnej i rodzinnej wpisanej i tworzącej historię narodową.

Otrzymana dotacja pozwala na organizowanie na terenie Gminy Żabno zarówno edukacyjnych, jak i artystycznych przedsięwzięć upowszechniających i popularyzujących wiedzę o wydarzeniach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Jednym z działań zorganizowanych w ramach zadania „Żabno pamięta” jest konkurs plastyczny „Pocztówka do Niepodległości” w organizację którego zaangażowane jest także Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego. Przypominamy, że ogłoszenie wyników połączone z uroczystym wręczeniem nagród w tym konkursie odbędzie się 19 października 2018 r. o godz. 10:00 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

W ramach projektu „Żabno pamięta” odbędą się także: wystawa „Żabno 1918 – 2018”, promocja książki Pawła Domańskiego „Żabnoviana” oraz koncert „Krzyż i Orzeł” w wykonaniu zawodowych muzyków. Wszystkie te działania dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.