Relacja z Pikniku Rowerowego

wpis w: Aktualności | 0

W ubiegłą niedzielę podczas Pikniku Rowerowego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Ojca św Jana Pawła II i Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego w szranki stanęła spora grupa młodych rowerzystów.

Starty odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych, osobno dziewczęta i chłopcy. Sędziował Piotr Kolbusz i Tomasz Żołądź. Zawodnicy po zdaniu numeru startowego udali się na regeneracyjny posiłek do kawiarenki na tzw. ‚pasta party’, serwowany przez członkinie Stowarzyszenia i Koła Gospodyń ‚U Marysi’: Marię Skrabacz i Agnieszkę Smolik.

Czas między startami poszczególnych kategorii umiliły występy Pauliny Kwaśniak, Adama Kwaśniaka, Weroniki Bajorek oraz Weroniki Woźny. Ponadto, tuż przed dekoracją, widowiskowo zatańczyły dziewczęta z zespołu cheerleaders ‚Voltage’ z Bobrownik Wielkich, trenowane przez Agnieszkę Wlezień.

Masę emocji i dobrej zabawy dostarczył ‚Kolarski wyścig w kapsle’, który przygotował i poprowadził młodziutki Oliwier Kolbusz. Dodatkową atrakcją były rozgrywki w plenerowe szachy i warcaby, które prowadziły Julia Pytel i Weronika Woźny. Dzieci miały możliwość brania udziału w konkursach przygotowanych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej.

Całość Pikniku prowadziła Weronika Woźny, za nagłośnienie odpowiadał Piotr Sasak, a nad bezpieczeństwem imprezy czuwali w punkcie medycznym Lidia Wąsik i Sławomir Kaczówka.

WYNIKI

Kategoria Miejsce Dziewczynki Chłopcy
A I Karolina Tempka Emil Płonka
II Laura Prisacaru-Cygan Szymon Motyka
III Amelia Lechowicz Miłosz Jurek
B I Milena Mozgowiec Artur Skowron
II Aleksandra Skowron Kacper Witek
III Weronika Motyka Wiktor Kotapka
C I Weronika Bańdur Kamil Wydro
II Aleksandra Bajorek Kacper Herduś
III Magdalena Klich Karol Wajda
D I Mariola Kieć Oliwier Kolbusz
II Julia Wlezień
E I Julia Pytel Wojciech Skrabacz
II Weronika Smolik Jakub Wajda

Nagrody i dyplomy wręczali: Prezes Stowarzyszenia – Barbara Lichorobiec, Dyrektor Szkoły Podstawowej – Bogusław Świątek oraz Główny Sędzia Zawodów – Piotr Kolbusz. Uczestnicy otrzymali nagrody poprawiające bezpieczeństwo na drodze: kaski rowerowe, oświetlenia, elementy odblaskowe, dzwonki rowerowe itp.

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom, instytucjom oraz osobom prywatnym, które przyczyniły się do organizacji Pikniku. Szczególny wkład w organizację imprezy mieli:

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem, co oznacza że nie była to ostatnia taka impreza zorganizowana z naszym udziałem.