KOS w Łęgu Tarnowskim z nowym wyposażeniem

wpis w: Aktualności | 0

Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowe w Łęgu Tarnowskim uzupełniło swoje wyposażenie kuchenne. Garnki, warnik, ekspres oraz zmywarka mają już swoje miejsca w pomieszczeniu kuchennym KOS-u. Stało się to możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Gminne Centrum Kultury w Żabnie na realizację zadania pod nazwą „Doposażenie Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowego w Łęgu Tarnowskim w sprzęt kuchenny” otrzymało dofinansowanie w wysokości 5360 zł. Operacje zrealizowano w ramach Programu, osi 4 „Leader”, działania 413, „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów.

Celem projektu było rozwijanie aktywności społeczności lokalnej poprzez doposażenie w sprzęt kuchenny Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowego w Łęgu Tarnowskim.

W ramach projektu zakupiono dwa duże garnki do gotowania większej ilości potraw, warnik do wody, ekspres do kawy i energooszczędną zmywarkę z szybkim programem mycia, która jest nieodzowna na duże imprezy organizowane w KOS-ie. Zakupiony został także taboret gazowy, kociołek elektryczny i podgrzewacz elektryczny – są to niezbędne przedmioty podczas organizacji uroczystości i spotkań w siedzibie, ale niezmiernie przydatne także na imprezach plenerowych, które wraz z nowym sezonem wkrótce rozpoczną się w Łęgu Tarnowskim.

Loga PROW Łęg Tarnowski