Relacja z turnieju szachowego

wpis w: Aktualności, Klub Szachowy | 0

W niedzielne popołudnie, 17 listopada rozegrano w Łęgu Tarnowskim Turniej Szachowy w ramach projektu „Bez uzależnień, artystycznie i sportowo, czyli czas spędzamy zdrowo” na zakończenie cyklu spotkań szachowych organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego.

Zawody rozpoczęły się o godz. 13 i wzięło w nich udział 17 osób, w większości mieszkańcy Łęgu Tarnowskiego. Startowali głównie uczniowie miejscowych szkół podstawowych oraz gimnazjum i dorośli. Najmłodszy szachista miał 6 lat a najstarszy 38. Grano tempem P-10 (10 minut dla każdego zawodnika) na dystansie 7 rund. W klasyfikacji generalnej zwyciężył z kompletem punktów Michał Sumyk, drugi był Dawid Lebica, a trzecia Julia Pytel. Kolejne miejsca zajęli: Sebastian Hebda, Dominik Kwaśniak, Łukasz Skowron, Agnieszka Kocoł, Kacper Długoń. Puchar dla najmłodszego zawodnika otrzymał Cyprian Lebica. Zwycięzcy otrzymali puchary, upominki i dyplomy w swoich kategoriach wiekowych. Turniej prowadził i sędziował Czesław Markiewicz.

W Centrum Kulturalno Oświatowo Sportowym od maja odbywały się spotkania szachowe, na których można było poznać podstawowe zasady tej strategicznej gry lub rozwinąć już posiadane umiejętności. Wszystkich zainteresowanych tą ciekawą i wciągającą grą zapraszamy do powstałego Klubu Szachowego na „Szachowe czwartki” już 5 i 19 grudnia 2013 r. Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronie www.przyjacielelegu.pl