„Bez uzależnień – artystycznie i sportowo, czyli czas spędzamy zdrowo”

wpis w: Aktualności | 0

Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego 16 marca 2013 r. rozpoczęło realizację projektu współfinansowanego przez Burmistrza Żabna w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi w wyniku konkursu ogłoszonego w styczniu 2013 r.

Projekt o charakterze profilaktycznym “Bez uzależnień – artystycznie i sportowo, czyli czas spędzamy zdrowo” rozpoczął się warsztatami artystycznymi dla dzieci i młodzieży.

Na spotkaniu Ewa Wielgus przeprowadziła pogadankę o zdrowym i aktywnym stylu życia w której aktywnie wzięli udział uczestnicy. Następnie rozpoczęły sie warsztaty na których powstały wspaniałe kartki światączne,a inwencja twórcza dzieci nie miała granic.

Wykorzystane zostały po raz pierwszy wykrojniki z których powstały piękne motyle i kwiaty, oraz nowe foldery do embossingu wytłaczające ciekawe wzory na kolorowych kartkach, które zostały wykorzystane do wycięcia m.in. jajek. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał owoce i słodycze.

W ramach tego projektu zaplanowano jeszcze różne warsztaty artystyczne, spotkania z szachami i siatkówką. Wszystkie zajęcia organizowane są jak zawsze bezpłatnie w formie wolontariatu przez członków stowarzyszenia.