Relacja z zakończenia projektów „Działaj Lokalnie VII 2011” w Łęgu Tarnowskim

wpis w: Aktualności | 0

W sobotnie popołudnie 26.11.2011r. w Centrum Kulturalno Oświatowo Sportowym w Łęgu Tarnowskim odbyło się spotkanie podsumowujące projekty: „Łęg Tarnowski na sportowo i artystycznie” oraz „Stare to nie znaczy, że należy zapomnieć”.

Za realizację pierwszego z projektów odpowiedzialne było Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego. Realizacją drugiego zajęło się Koło gospodyń “u Marysi”. Oba projekty sfinansowano z dotacji uzyskanej od “Centrum Animacji Społecznych Horyzonty”.

Na uroczystym obiedzie spotkali się członkowie stowarzyszenia i kola gospodyń oraz zaproszeni goście. Z udanym występem zaprezentował się młodziutki (od miesiąca przygotowujący się) zespół taneczny działający w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II prowadzony przez Ewę Kotapka. Wystąpił także z dynamicznym układem zespół cheerleaders „Impuls” działający w Publicznym Gimnazjum im. Rodzin Micińskich i Zborowskich prowadzony przez Agnieszkę Wlezień.

Po części oficjalnej i występach zespołów tanecznych odbyła się zabawa taneczna dla licznie przybyłych najmłodszych, a później młodzieży. W trakcie trwania całej imprezy, można było obejrzeć fotorelacje z cyklu spotkań sportowych, artystycznych i kulinarnych oraz spróbować słodkich wypieków. Przygotowana została wystawa prac powstałych na zajęciach artystycznych jak również wystawa prac Barbary Kotapka.

Dodatkową atrakcją była mała loteria fantowa “Dzielimy się radością tworzenia” zgłoszona do Urzędu Celnego z przedmiotów zrobionych na warsztatach. Wszystkie środki z loterii zostały przeznaczone na dalsze bezpłatne zajęcia w Klubie Artystycznym “Radość tworzenia”, które odbędą się w przyszłym roku.

Informacje o zajęciach będą pojawiać się na bieżąco na naszej stronie.