Relacja ze spotkania Koła gospodyń ‚U Marysi’

Dzisiejszego popołudnia w Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim odbyło się spotkanie Koła Gospodyń „U Marysi” w ramach projektu „Stare to nie znaczy że, należy zapomnieć” finansowanego z dotacji CAS HORYZONTY Działaj Lokalnie VII 2011 r.

Po długich oczekiwaniach na słynny staropolski piernik- od momentu zarobienia ciasta do upieczenia musiało upłynąć ponad 3 tygodnie oraz kilka dni od przełożenia marmoladą można go było wreszcie spróbować. Okazał się ciastem wyśmienitym bardzo pysznym i wg uczestniczek warto było na niego poczekać.

W trakcie spotkania odbyła się również degustacja pysznego ciasta z cukinii oraz tradycyjnego domowego makaronu ( który teraz mało kto robi) z jabłkami Józefy Skrabacz. Spróbowaliśmy kojarzące się z dzieciństwem tzw. „Parzoki (pierogi-bułki-pączki-kluski-pyzy)” na parze nadziewane dżemem wg przepisu Joanny Lichorobiec.

Inicjatywa powstania Stowarzyszenia Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego oraz Koła Gospodyń “U Marysi” spotkała się z dużym uznaniem ze strony naszej społeczności. W trakcie kulinarnych działań i degustacji kilka pań zapisało się do naszego koła, a do stowarzyszenia również chętnie wstępują nowe osoby. Kolejne spotkanie już wkrótce. Zapraszamy!