Sukces przedstawicieli Łęgu na dożynkach gminnych w Niecieczy!

wpis w: Aktualności | 0

Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego wraz z Kołem gospodyń ‚U Marysi’ zobowiązało się przygotować ‚delegację wieńcową’, która reprezentowała naszą miejscowość.

Pierwsze rozmowy na temat dożynek pojawiły się już na spotkaniu zarządu Stowarzyszenia o którym informowaliśmy. Ostatecznie udało się zebrać ponad 30 osób w różnym wieku dzięki czemu reprezentacja Łęgu była najliczniejszą grupą ze wszystkich sołectw.

Wieniec przygotowały panie: Stanisława Banek oraz Maria Krajewska. Do budowy wieńca wykorzystały tylko tradycyjne materiały. Wieniec trzeba ośpiewać tradycyjnymi pieśniami i obtańcować.

Poza sprawami związanymi z wieńcem, panie z Koła gospodyń ‘U Marysi’ pod czujnym okiem pani Marysi Skrabacz przygotowały stół pełen pyszności. Znalazł się na nim pyszny, tradycyjny chleb ze smalcem, serniki, ogórki z ekologicznej plantacji, nalewki, okowita malinowa, pyszna wiśniówka oraz – przede wszystkim – fasolka. Wydano jej aż 300 porcji.

Komisja oceniająca zarówno wieniec jak i występ wokół niego zdecydowała, że sołectwo Łęg Tarnowski przygotowało się do dożynek najlepiej ze wszystkich sołectw. W nagrodę to właśnie Łęg Tarnowski będzie reprezentował gminę Żabno na powiatowych dożynkach w Ryglicach już w najbliższą niedzielę.

Poza występami grup dożynkowych, całodniową zabawę uświetniały różne zespoły muzyczne. Gwiazdą wieczoru był zespół ‘Krywań’.