Koło gospodyń ‚U Marysi’ zaprasza na zajęcia artystyczne oraz kulinarne

9_plakat02

Nowo powstałe Koło gospodyń ‚U Marysi’ w Łęgu Tarnowskim ma przyjemność zaprosić na pierwsze zajęcia.

Decoupage to stara technika zdobienia przedmiotów. Na zajęciach można zapoznać się z jej historią oraz samodzielnie przyozdobić przygotowaną do tego celu deseczkę.

Technika decoupage umożliwia zdobienie przedmiotów z różnych materiałów (szkło, drewno, kamień itp.). Charakterystyczną cechą tej techniki jest możliwość takiego przyozdobienia przedmiotów, aby wzory na nich wyglądały jakby były namalowane farbami. Ponadto, stosując odpowiednie substancje, można sprawić, aby na powierzchni zdobionego przedmiotu pojawiły się spękania. Dzięki temu zabiegowi ozdobione przedmioty wyglądają jakby były bardzo stare. Efekt końcowy przykuwa uwagę i z pewnością na długo zapada w pamięć (więcej w załączonych linkach).

Na pierwszych zajęciach każdy uczestnik otrzyma swoją deseczkę, którą – po zapoznaniu się z teorią – będzie mógł przyozdobić a następnie zabrać ze sobą do domu.

Jeśli zajęcia będą się cieszyły zainteresowaniem, Stowarzyszenie przygotuje kolejne warsztaty o tej tematyce poświęcone zdobieniu przedmiotów z innych materiałów.

Warsztaty prowadzi Basia Kotapka. Zajęcia odbędą się 10 sierpnia 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim przy ul. Witosa 140.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy pod nr tel. 794 236 597.

UWAGA! Zajęcia dla osób powyżej 15 roku życia.

Poza zajęciami z decoupage Koło gospodyń zorganizuje cykl spotkań ‘Poznajmy stare receptury’. Głównym punktem spotkania kulinarnego będzie pierwszy etap przygotowywania piernika na wykonanie którego potrzeba aż trzech tygodni

Pierwsze zajęcia odbędą się już 23 sierpnia 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim przy ul. Witosa 140.