Duże zainteresowanie warsztatami kulinarnymi zorganizowanymi przez Koło Gospodyń ‚U Marysi’

Koło Gospodyń w ramach projektu „Stare to nie znaczy że, należy zapomnieć” finansowanego z Działaj Lokalnie VII 2011r. z uzyskanej dotacji od Centrum Animacji Społecznej HORYZONTY zorganizowało pierwsze zajęcia z serii ‚poznajmy stare receptury’.

Przedstawione zostały tradycyjne przepisy na sernik, ciasto i rogaliki drożdżowe oraz popisowy przepis na piernik Staropolski Babci Ludmiły, który pięknie ozdobiony otrzymała każda z uczestniczek. Można było spróbować wspaniałych pysznych wypieków zaprezentowanych przez Barbarę Świątek, Marię Kaczówka, a na piernik Uli Lichorobiec musimy poczekać aż, do kolejnego spotkania ponieważ zaczyn musi poleżeć 3-4 tygodnie.

Spotkanie to wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców Łęgu Tarnowskiego i już czekamy na kolejne spotkanie oraz degustacje. Celem tych spotkań jest wydobycie z zakamarków szuflad i zeszytów starych tradycyjnych potraw, ale też wspaniałą okazją do spotkań.

Wszystkie przepisy będzie można znaleźć już wkrótce na stronie internetowej www.przyjacielelegu.pl w zakładce Koło Gospodyń „U Marysi”.

Za znaczną kwotę z dotacji zakupione zostały talerze sztućce, filiżanki itp. dla 60 osób. Wykorzystywane będą na różne spotkania Koła Gospodyń ‘U Marysi” i Stowarzyszenia Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego.